mgr Anna Ulfig

Studia psychologiczne o specjalności klinicznej odbyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jestem także absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Główny obszar moich zainteresowań zawodowych dotyczy ustawień systemowych. Od 2007 roku interesuję się tematyką związaną z metodą Berta Hellingera, skończyłam także szkolenie w tym kierunku. Zasady „pierwotnego porządku” są zatem podstawą pracy terapeutycznej jaką wykonuję. Opis metody tutaj.

Jednocześnie w pracy uwzględniającej pomoc psychologiczną kieruję się holistycznym ujęciem zgłoszonego zagadnienia, co oznacza, że zawsze łącznie traktuję ciało, umysł i emocje. W celu poszerzenia wiedzy dotyczącej tej problematyki, ukończyłam czterostopniowy kurs metody One Brain (tutaj). Od lat interesuję się także jogą, prowadząc równocześnie zajęcia oparte na metodach bądź technikach wywodzących się ze wschodnich sposobów pracy z ciałem i umysłem. Zainteresowania te zachęciły mnie do prowadzenia badań wpływu praktyki jogi oraz fitness na świadomość ciała i ogólny komfort funkcjonowania kobiet (tutaj). Ich wyniki i wiedzę związaną ze świadomością ciała miałam możliwość przedstawić na zajęciach akademickich prowadzonych przeze mnie na Uniwersytecie SWPS.

Obecnie pracuję na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Czeladzi, gdzie prowadzę zajęcia grupowe oparte na strukturze i psychoedukację. Ponadto, prowadzę indywidualne porady psychologiczne, odbywające się w gabinecie prywatnym w Czeladzi lub w PZP Feniks w Tychach (NFZ) (tutaj). Jednocześnie współpracuję z  fundacjami, gdzie spotykam się z osobami chorymi onkologicznie i ich bliskimi.

Swoją pracę regularnie superwizuję.